• Facebook
  • Youtube
Ocenění Czech TOP 100 pro Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

The consulting company Bisnode published this year, under a separate category of the CZECH TOP 100 ladder, a list of the 100 most stable companies in the Czech Republic. This is a prestigious award based on the results of the Bisnode rating model methodology, which assesses a number of indicators in the area of individual company characteristics or its macroeconomic data (references, negative experiences, demographic data, economic performance, etc.).

Based on their analysis the expected stability of the company is then measured and its future development estimated which, in a transferred result, helps cultivate the business environment in the Czech Republic. We are therefore honoured to be able to manage it all the way up to that ranking, and we believe that even in the future we will be among the CZECH TOP!

Certifikáty Bisnode - jen pro ty nejlepší!

Žádné z firemních ocenění Bisnode si nemůže pořídit jakýkoliv podnikatelský subjekt. Zájemci o certifikát musí nejprve splnit přísná kritéria, a teprve pokud vyhoví nezávislému hodnocení, mohou využívat veškerých výhod takového firemního ocenění.

CZECH Stability Award

Nejprestižnější firemní ocenění v České republice vydává Bisnode ve spolupráci s CZECH TOP 100. Je určeno pro největší tuzemské společnosti a vypovídá o jejich stabilitě a pravděpodobnosti úpadku na následujících 12 měsíců. Poskytuje nezávislý pohled na finanční i nefinanční bonitu firmy. Ocenění formou certifikátu deklaruje, že hodnocená společnost praktikuje politiku otevřené komunikace, poskytuje dostatek informací o svém hospodaření nebo vlastnické struktuře. CZECH Stability Award je silný nástroj pro komunikování podnikatelských úspěchů vůči obchodním partnerům, zaměstnancům, investorům, vlastníkům či konkurenci.

CONTACTS
Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou
Czech Republic
Tel.: +420 326 370 911
E-mail: info@dzd.cz